Повернутися до звичайного режиму
FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Львівська школа для незрячих дітей є найдавнішою в Україні. Її заснував знатний польський дворянин Вінцент Заремба-Скшинський у 1845 р. Відкрили заклад 1 червня 1851 р. Спочатку у школі навчалися лише хлопчики, а з 1868 р. – дівчатка. Адміністративно-фінансове управління закладом здійснював директорат з 6-ти осіб. Директорами школи були знатні особи: граф Казимир Бадені, граф Генрік Фредро, князь Єжи Чарторийський. Учням надавалась загальна освіта в обсязі 7-річної школи. Вивчалась арифметика, географія, натуральна історія, фізика, релігія, історія Польщі, польська мова. Обов’язковими предметами були музика та співи. Готуючись до трудової діяльності, хлопчики оволодівали ремеслом щіткарів, кошикарів, поворозників, дівчатка – гаптуванню, мережництву, в’язанню. Пізніше було введено спеціальність настроювачів фортепіано та органів.
У 1878 р. на міжнародному конгресі у Лейпцігу Львівський заклад для незрячих був відзначений як один з кращих у Європі.
Школа розташована в мальовничому куточку Львова – на Софіївці, серед зелені фруктових садів і старих парків. Заняття проводяться у 14-ти навчальних кімнатах, розташованих на 1-му і 2-му поверхах; на 3-му поверсі знаходяться спальні приміщення.
З 1939 р. школа набула статусу державної. Навчання у ній не припинялось і під час війни: протягом 1941 – 1944 рр. школа була поділена на український і польський відділи. З 1959 р. - це середній навчальний заклад. З кінця 40-х рр. XX ст. до навчальної програми вводяться усі предмети загальноосвітньої школи.

Світло в тобі

Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.